میکسر دستی

شرکت دانش بنیان سبک سازان زرین نقش بر پایه علم و دانش خود و تحقیقات به عمل آمده در خصوص ساختار انواع بتن های مختلف، موفق به ثبت بیش از ۱۴ اختراع داخلی و تالیف بیش از ۱۹ مقاله علمی در مجلات معتبر دنیا و موفق به کسب ۵ مدال طلای جهانی اختراعات در خصوص بتن و ثبت ۴ اختراع نانوافزودنی بتن که جهت افزایش طول عمر و دوام بتن با نانو کامپوند و میکرو کامپوند توسط سیدعباس حق پرست در المپیاد علمی اختراعات ژنو سوئیس  سال ۲۰۱۲ ثبت شده است، از جمله رزومه علمی ما می باشند.

در حال حاضر تصمیم به ساخت ماشین آلات تخصصی مورد نیاز انواع ساخت بتن در مجموعه علمی و دانش بنیان زرین نقش، گرفتیم تا بتوانیم معایب انواع ماشین آلات بتن از جمله میکسر و میز ویبره های مختلف را برطرف و در جهت تولید انواع بتن های رنگی و یا میکسر مخلوط کن انواع سنگ مصنوعی مانند سمنت پلاست، موفق به تولید میکسری شده ایم که نه تنها قابلیت ترکیب انواع افزودنی از جمله انواع رزین های سنگ مصنوعی، پگمنت ها و رنگ های ساخت انواع بتن رنگی را داراست بلکه ترکیبات مخلوط را به صورت بهینه در هم می آمیزد. میکس مصالح به صورت بهینه در میکسرهای تولید شده در شرکت سبک سازان زرین نقش، سبب افزایش طول عمر، دوام بتن و بخصوص باز شدن انواع رنگ ها با اختلاط همگن و یکنواختی که توسط ملات ساز و یا میکسر ما صورت می گیرد ظاهری براق و زیبا به محصول می بخشد که برای آن دسته افرادی که خواهان محصول با کیفیت هستند بسیار مناسب است.

از دیگر مزایای این میکسر به ضدسایش بودن جداره دیگ میکسر و ورق کف میکسر و مهم تر ضدسایش بودن پره های میکسر تولید شده در شرکت سبک سازان زرین نقش می توان نام برد که سبب بالا رفتن کارایی و عمر مفید دستگاه می شود. این خصوصیت از آن جهت قابل اهمیت است که مصالح شن و ماسه در هنگام مخلوط شدن درون میکسر با مرور زمان سبب سایش دیگ، پره ها و کف میکسر می شود و از عمر دستگاه می کاهد.
این میکسر با تحقیقات گسترده صورت گرفته توسط متخصصان این مجموعه، با گیربکس پر قدرت و الکتروموتور توان بالا در جهت اختلاط انواع بتن چه بتن آماده و یا تولید قطعات پیش ساخته انواع ملات های ساخته شده طراحی شده است.
یکی از مهم ترین مزایای این میکسرها گارانتی مادام العمری این دستگاه است.
در صورتی که سازنده ای تصمیم به ساخت میکسر بتن می کند باید در نظر داشته باشد که بهتر است با یک متخصص بتن که تجربه علمی آزمایشگاهی و اجرایی داشته باشد مشورت کند تا بتواند بنا به تقاضای اپراتور ساخت بتن عمل کند و معایب میکسر را با توجه به کاربری آن رفع و در صورت لزوم، دستگاه را ارتقا دهد.
برای هر نوع بتن چه بتن رنگی، چه بتن معمولی، چه بلوک سبک یا ملات ساز موزائیک، میکسر خاصی باید طراحی شود.
از آنجا که قدرت و سرعت حرکت پره ها در اختلاط بسیار تأثیرگذار است به صورتی که دور تند سبب آب انداختن بتن و دور پائین به دلیل صرف وقت بیشتر برای مخلوط شدن بتن، سبب تبخیر آب موجود در بتن، کاهش اسلامپ و کارایی بتن می گردد.
از جمله بتن هایی که می توان با دستگاه های میکسر و میز ویبره این مجموعه تولید کرد می توان به بتن غلطکی، بتن الیافی، بتن خود متراکم شونده، بتن های رنگی و انواع ملات ساز مورد نیاز تولید انواع بلوک های سبک ساختمانی، جداول و موزائیک اشاره کرد.
برای مثال در میکسرهای بتن الیافی، انواع الیاف در ابعاد، اشکال و انواع مختلف با تغییر در نوع حرکت پره های داخل میکسر، سبب گلوله نشدن الیاف در بتن می شود.
همچنین می توان از ویژگی های بتن خود متراکم شونده تولید شده با این تجهیزات نام برد. در ابتدا به عنوان یک تعریف اولیه، بتن خودتراکم در واقع بتنی است که بدون اعمال هیچگونه انرژی خارجی و تنها در اثر وزن خود به مرحله تراکم می رسد و ماده ای بسیار سیال، روان و همگنی است که بسیاری از مشکلات بتن معمولی نظیر جداشدگی دانه ها، آب انداختن، جذب آب، نفوذپذیری و… را برطرف نموده و از همه مهم تر بدون نیاز به هیچ لرزاننده ی (ویبراتور) داخلی یا ویبره بدنه قالب، تحت اثر وزن خود متراکم می شود.
در این نوع میکسر با کوتاه کردن زمان اختلاط بتن، هوای مخلوط شده در بتن کاهش یافته و باعث ایجاد کیفیت یکنواختی در بتن می شود.
در این راستا و با توجه به نیازهای هر کدام از انواع بتن ها برای ساخت با با بالاترین کیفیت و تقاضاهای بازار تولیدکنندگان بتن،در کنار نظرات و پیشنهادات سازنده های مختلف در طی فعالیت مان موفق به طراحی و ساخت انواع میکسر های گیربکسی با حجم ۵۵۰، ۸۰۰ و ۱۰۰۰ لیتری با آلیاژ خاص و ضد سایش برای مقابله با سایندگی بالای شن و ماسه در دیگ و پره های میکسر، گردیده ایم.
در ادامه برای آشنایی بیشتر با این تجهیزات، نحوه طراحی و ساخت آن ها را معرفی خواهیم کرد.